Inne linki w tej kategorii
 • Przekaż 1% podatku dla Kacperka Flisa - Porażenie splotu barkowego
  Po ciężkim trwającym 11 godzin porodzie przez błąd lekarzy Kacperek urodził się w całkowitej zamartwicy(był reanimowany) i doznał trwałego porażenia splotu ramiennego (dystocja barkowa) typ Erba. Przekaż 1% podatku pośrednictwem Fundacji Splotu Ramiennego.
 • Klinika i Instytut McKenziego Polska
  Metoda McKenziego powstała w trakcie pracy nowozelandzkiego fizjoterapeuty Robina McKenzie w latach pięćdziesiątych. Od rozpoczęcia praktyki w 1953 w Wellington zainteresował się on szczególnie leczeniem bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Swoje badania i praktykę kontynuował w klinikach Cyriaxa, Stoddarda, Maitlanda, Maigne'a oraz Kaltenborna. Rozwijał i doskonalił swój system przez lata eksperymentów klinicznych z tysiącami pacjentów cierpiących na ostre bóle kręgosłupa i pokrewne symptomy.
  W początkowych latach praktyki Robin McKenzie odkrył, że pacjenci z pewnymi określonymi symptomami odczuwają natychmiastową ulgę po wykonaniu serii specyficznych ruchów, a w niektórych przypadkach również po przyjęciu pewnych statycznych pozycji ciała.
  Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem. W przypadku niektórych pacjentów ingerencja, czy mobilizacja ze strony terapeuty jest konieczna, lecz jak podkreśla McKenzie, nie powinna być stosowana wobec całej populacji cierpiących na bóle odcinka lędźwiowego gdy tak naprawdę potrzebna jest tylko niektórym z nich.
 • Rehabilitant w Krakowie - Izabela Nowaczek
  Specjalistyczny gabinet rehabilitacji i fizjoterapii Iris Izabela Nowaczek proponuje kompleksowe leczenie bólów kręgosłupa oraz leczenie kontuzji sportowych. Problemy z bólem kręgosłupa coraz częściej dotyczą pracowników biurowych ze względu na siedzący tryb pracy. Odpowiednie leczenie i rehabilitacja w dużej liczbie przypadków jest konieczna. Nasze doświadczenie w pracy ze sportowcami pozwala na zapewnienie pacjentom najlepszych wyników leczenie. W ofercie gabinetu znajdują się również masaże lecznicze. Rodzicom z dziećmi oferujemy gimnastykę korekcyjną, a przyszłe mamy zapraszamy na specjalny masaż dla kobiet w ciąży.
 • Abhaya Wrocław - Szkoła astanga vinyasa jogi i hatha jogi metodą Iyengara.
  U źródła jogi indyjskiej znajduje się pogląd, że podróż ku równowagi zaczyna się od ciała i umysłu. Ucząc się usprawniać ciało i umysł, wysubtelnia się postrzeganie oraz kontakt ze własnym wnętrzem. Joga to wywodząca się z Indii sztuka zajmująca się współzależnościami między duchem, umysłem i ciałem. Astanga Vinyasa Joga - jest dynamiczną formą jogi, koncentrującą się na vinyasach, a więc na ruchu skoordynowanym z oddechem. Zajęcia obejmują w swoim zakresie naukę podstawowej serii dla ashtanga jogi: powitania słońca A i B, stopniowo wdrażając asany stojące i siedzące. W czasie ćwiczeń akcent kieruje się na płynność ruchu między pozycjami oraz rytmiczny, energetyzujący oddech. Nauka odbywa się w energicznym tempie. Hatha Joga - najpopularniejsza na zachodzie praktyk jogi indyjskiej, oparta przede wszyskim na pozycjach ciała nazywanych asanami oraz na obserwacji oddechu. Ćwiczenie ukierunkowane są na ćwiczenie zasadniczych asan oraz wykorzystywanie przyrządów do jogi.
 • Rehabilitacja i sprzęt dla niepełnosprawnych
  Giełda ofert dla osób niepełnosprawnych. Baza sprzętu rehabilitacyjnego, artykułów ortopedycznych, wózków inwalidzkich, produktów i usług dla osób niepełnosprawnych.