Inne linki w tej kategorii
 • Park Zamków Jurajskich - Ogrodzieniec
  Park Zamków Jurajskich jest pierwszym w województwie Śląskim Parkiem Miniatur, który przedstawia znane budowle w nieco mniejszej skali niż ta do której przywykliśmy.
  Jura Krakowsko Częstochowska wciąż nazywana jest przez turystów nieodkrytą krainą, która czaruje ich swoim pięknem w niemal każdym miejscu, w którym się pojawią. Nierównomierne ukształtowanie terenu,spadziste kaniony oraz malownicze doliny - wszystko to można zobaczyć zwiedzając te tereny. Jednak największą ozdobą Jury są potężne zamki warowne rozmieszczone na wysokich, urwistych skalnych ścianach, które strzegły południowych granic naszego państwa przed najeźdźcami... dziś jednak stoją opustoszałe, zniszczone, zrujnowane.
  Pomimo dużych zniszczeń, ów zamki wciąż przyciągają setki tysięcy turystów z całej Polski, którzy chcą zobaczyć te wspaniałe historyczne pamiątki.
  Jedno z najczęściej zadawanych pytań jakie pojawia się wśród zwiedzających brzmi... jak te zamki wyglądały kiedyś?
  Dziś można znaleźć na to pytanie odpowiedź! Park Zamków Jurajskich po wielu miesiącach prac, zbierania dokumentacji
  historycznych oraz setek godzin prac modelarzy przedstawia...
  Rekonstrukcje zamków Jurajskich w miniaturze! Wszystkie zamki prezentowane w naszym Parku są wykonane w jednej skali 1:25 dzięki czemu turyści mogą bezpośrednio porównać je ze sobą. Jednym z największych zamków w naszym Parku jest miniatura Klasztoru w Ojcowie, która przy powierzchni około 20 metrów kwadratowych waży aż 100 kg!
  Nasz Park Miniatur zlokalizowany jest w miejscowości Ogrodzieniec, tuż u stóp legendarnych ruin Ogrodzienieckiego Zamku.
  W Parku Miniatur zobaczą Państwo także rekonstrukcje machin wojennych oraz balistycznych, wież oblężniczych oraz średniowiecznego mostu zwodzonego i wieży obserwacyjnej. Poprzez te machiny będą Państwo mogli poznać metody prowadzenia walk zbrojnych w XIV, XV i XVI wieku.
  Park Miniatur nie zapomniał o najmłodszych członkach rodzin. Dla dzieciaków przygotowaliśmy bajkowy plac zabaw, na którym będą mogły do woli szaleć na takich atrakcjach jak dmuchany zamek, królewska zjeżdżalnia, podwójne huśtawki, koniki bujane czy też piaskownice.
  Park Zamków Jurajskich - Ogrodzieniec
  Zaprasza!!!
 • Gdzie na Wczasy
  Wakacje bez przeszkód spędzimy nie wyjeżdżając z kraju oraz za granicą, na plaży oraz w w dolinach górskich, w aktywny sposób oraz zbierając siły nad morzem i łapiąc promienie słoneczne. Nie ma problemu, by wybrać się z rodziną lub z przyjaciółmi. Oglądać otaczającą rzeczywistość lub spędzać czas na imprezach. Każdy z nas jest inny i każdy może planować swój czas w odmienny sposób. Uwzględniając te wszystkie fakty, udostępniamy ciekawą stronę online, na której można znaleźć tylko ważne porady odnoszące się do podróżowania oraz sposobów spędzania czasu bez pracy. Już nie musisz odwiedzać innych serwisów. Szczegółowy poradnik dla podróżującego znajdziesz u nas w wygodnie rozmieszczonych kategoriach i w interesującym wyborze interesujących wskazówek.
 • Turawa - zapewniamy dobry wypoczynek
  Gmina Turawa leży w samym sercu województwa opolskiego, niedaleko miasta Opole. Jeziora turawskie, od wielu lat stanowią opolskie centrum rozrywki i sportów wodnych. Rozbudowana baza noclegowa, zapewni dobry wypoczynek na każdą kieszeń. Czyste i bezpieczne plaże, przezroczysta woda, to niewątpliwe atuty Turawy.
 • Luksusowe Kwatery Pensjonat Grzybowo wczasy noclegi w Grzybowie kwiatano
  Jeśli chcesz spędzić wakacje nad Morzem Bałtyckim i wynająć pokój to dobrze trafiłeś

  Serdecznie zapraszamy na wczasy do Willi Kwiatano. Nasz obiekt położony jest w Willowej dzielnicy Grzybowa - 500 metrów spacerem do morza, 200 metrów do autobusu miejskiego (bezpośrednie połączenie z Dworcem PKP i PKS w Kołobrzegu). W każdym z pokoi noclegowych : Łazienka, TV- LCD, Lodówka, Sprzęt plażowy, Czajnik, Balkon.
  Na terenie obiektu znajdziemy bezpłatne: Parking, Altanka z grillem, Bilard oraz Piłkarzyki. W pobliżu kwater znajdują się restauracje, bary, namioty gier i zabaw, to wszystko plus piękna duża plaża w Grzybowie to udane wakacje.
 • MMQdGuVZODVrSHiIS
  GnTHXu http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
 • BeztroskieWczasy.pl - tanie podróżowanie
  Często się słyszy opinie, że podróżowanie musi być drogie, zwłaszcza do innych krajów. Nic bardziej mylnego! :-) Można w tani i prosty sposób zorganizować przyjemną podróż, choćby i na drugi koniec świata.

  Na blogu opisujemy nasze sposoby na tanie wycieczki po Europie, a wkrótce i poza kontynent.

  Dzielimy się przeżyciami, publikujemy relacje i ciekawe informacje, pokazujemy ujęcia z życia zwiedzonym miejsc.

  Jeśli więc planujesz gdzieś jechać i szukasz informacji - zajrzyj do nas. Jeśli natomiast nie masz pomysłu na wycieczkę i szukasz inspiracji - również zajrzyj do nas! :-)